2023-11-21

Black Week, czyli największe święto zakupów!

Black Week to okres, którego każdego roku nie mogą się wprost doczekać miłośnicy zakupów. To tydzień pełen okazji cenowych, który przyciąga tłumy poszukiwaczy niezwykłych promocji. Odkryj z nami wszystkie sekrety Black Week, poznaj historię tego wydarzenia oraz – co najważniejsze – datę tegorocznego święta zakupów.

Czym właściwie jest Black Week?

Black Week to wydłużenie tradycyjnego Black Friday, który jest znanym w Stanach Zjednoczonych dniem promocji. Rozpoczyna się on dzień po Dniu Dziękczynienia. Black Week jest całotygodniowym festiwalem zakupów. Biorą w nim udział zarówno sklepy stacjonarne, jak i sklepy internetowe. To świetna (i jedyna taka okazja w roku), by zdobyć produkty w znacznie obniżonych cenach, co przyciąga ogromne tłumy klientów.

Krótko o historii Black Week

Początki Black Week mają swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych. Historia Black Friday, który jest najważniejszym dniem tego festiwalu, sięga lat 60. XX wieku. Sama nazwa „Black Friday" pojawiła się po raz pierwszy w Filadelfii i początkowo była używana przez policję, aby opisać tłumy ludzi w sklepach i zatłoczone ulice w dzień po Dniu Dziękczynienia. To właśnie wtedy rozpoczynał się w Stanach Zjednoczonych szał przedświątecznych zakupów.

Z czasem Black Friday ewoluował w Black Week, pozwalając klientom na dłuższy okres korzystania z obniżek cenowych i promocji. Obecnie Black Week stał się globalnym zjawiskiem, przyciągając łowców okazji na całym świecie!

Kiedy w 2023 jest Black Week?

Black Week rozpoczyna się najczęściej w ostatni poniedziałek listopada, a jego zakończenie przypada w ostatni piątek tego miesiąca – dokładnie dzień po Dniu Dziękczynienia, który w Stanach Zjednoczonych obchodzi się czwarty czwartek listopada. Wiele sklepów decyduje się także na rozpoczęcie Black Week w Black Friday – wówczas promocje trwają przez następny tydzień, aż do kolejnego piątku.

W 2023 roku Dzień Dziękczynienia przypada na 23 listopada, co oznacza, że 24 listopada to data Black Friday, czyli Czarnego Piątku.

Dlaczego warto skorzystać z Black Week?

Z okazji Black Week sklepy oferują swoim klientom znaczne obniżki cen, co pozwala wiele zaoszczędzić. W trakcie Black Week można napotkać na różnego rodzaju promocje, takie jak „Kup jeden, drugi dostaniesz gratis" czy „wybrane produkty -50%". Z takimi promocjami można spotkać się zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Sklepy online najczęściej przygotowują dla swoich klientów nie tylko promocje czy zniżki, ale i kody rabatowe, które znacznie obniżają wartości koszyków. Warto pamiętać, że sklepy stacjonarne podczas Black Week są wyjątkowo chętnie odwiedzane, często wręcz przepełnione, a kolejki do kas potrafią być naprawdę długie. Dlatego właśnie w tym okresie warto skorzystać z zakupów online.

Poznaj kilka ciekawostek o Black Week!

Czy wiesz, że Black Week bije rekordy pod względem liczby transakcji płatniczych i obrotów? To najbardziej dochodowy okres dla handlu w roku, co czyni ten go niezwykle istotnym z ekonomicznego punktu widzenia.   Ciekawe są także zachowania konsumentów, jakie można zaobserwować podczas Black Week. Najczęściej mają one miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie podczas Black Friday dochodzi do różnych, czasem nawet niebezpiecznych sytuacji w sklepach stacjonarnych. W przeszłości dochodziło do przepychanek i zamieszek w sklepach. A wszystko po to, by upolować jak najlepsze okazje cenowe.

 

Ruszaj na zakupowe szaleństwo!

Black Week to naprawdę wyjątkowa i jedyna taka okazja w roku, aby skorzystać z niezwykłych okazji. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem zakupów, czy chcesz zdobyć prezenty świąteczne w niższych niż standardowe cenach, Black Week dostarczy Ci okazji do niemałych oszczędności, a przy okazji dreszczyk emocji!  

Black Week z Azją na talerzu!

Azjanatalerzu.pl każdego roku bierze udział w Black Week. U nas nie musisz martwić się o swoje zdrowie, próbując zdobyć produkty stacjonarnie. Możesz jednak spróbować upolować najlepsze okazje online. Produkty spożywcze prosto z Azji, oryginalna, orientalna ceramika – to wszystko czeka na Ciebie w wyjątkowych cenach podczas Black Week. Przygotowujemy niesamowite promocje i specjalne oferty dla swoich klientów. Skorzystaj z okazji, która zdarza się raz w roku! Black Week w Azjanatalerzu.pl to szansa dla Ciebie – miłośnika kuchni azjatyckiej i estetyki wschodniej – by zdobyć autentyczne produkty z Azji jeszcze taniej. Już dziś pomyśl o prezentach świątecznych i kup je w Azjanatalerzu.pl podczas Black Week.

Polecane

Glony Kombu 100g

Glony Kombu 100g

15,92 zł
159,20 zł / kg
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-14
Bardzo miła i profesjonalna obsługa!!!
2023-03-09
Bardzo szybka wysyłka!
pixelpixel