Przepis na kimchi

2021-07-26
Przepis na kimchi

Przepis na kimchi

Przepis na kimchi z kapusty pekińskiej to jedna z wielu odmian kimchi. Wystarczy kilkanaście minut pracy, by już po kilku dniach cieszyć smakiem kimchi. Nie tylko rodzaj użytego składnika determinuje rodzaj kimchi, ale i intensywność kwasowości. Im dłużej stoi, tym robi się bardziej kwaśne. Dlatego dobry przepis na kimchi to klucz do sukcesu!

O czym warto pamiętać? Kapusta musi być całkowicie przykryta wodą, a później sokiem zarówno w trakcie wstępnego namaczania, jak i procesu fermentacji. Po wstawieniu kimchi do kamionkowej wazy lub garnka trzyma się je przez 2-3 dni w temperaturze pokojowej, a następnie wstawia do lodówki, by zatrzymać proces fermentacji. Zatem jeśli po spróbowaniu stwierdzisz, że kimchi nie jest jeszcze wystarczająco kwaśne, pozostaw je w temperaturze pokojowej na kolejne 1-2 dni. Nasz przepis na kimchi pozwoli Ci przechowywać bez obaw kiszoną kapustę w lodówce przez długi czas. Dodanie sosu rybnego do przepisu na kimchi spowoduje, że danie nabierze smaku umami i proces fermentacji nieco przyspieszy.

Kimchi to jedna z najzdrowszych potraw na świecie, którą możesz dodać do niemal wszystkich wytrawnych potraw. Szczególnie polecamy zupę na ostro z boczkiem, kimchi i grzybami shiitake, pierożki z tofu lub wieprzowiną i kimchi oraz ryż podsmażany z kimchi i sadzonym jajkiem.

Lista zakupów:

  • 1 kg kapusty pekińskiej
  • 2 l wody + 200 ml
  • 90 g soli
  • 40 g mąki ryżowej
  • 100 g cebuli
  • 3 ząbki czosnku
  • 30 g świeżego imbiru
  • 50 g pasty gochugaru
  • 25 ml sosu rybnego
  • 100 g marchewki
  • 100 g białej rzodkwi

Sposób przygotowania:

Umyj kapustę i przekrój poziomo na dwie części. Do dużej miski wlej wodę, sól i wymieszaj i przełóż do niej kapustę, przyciśnij deską i czymś ciężkim. Pozostaw w temperaturze pokojowej na 12-24 godziny.

Zmieszaj mąkę ryżową z wodą i gotuj do uzyskania konsystencji kleiku. Odstaw do ostygnięcia.

Zblenduj cebulę, czosnek, imbir i dodaj o ryżowego kleiku. Dodaj pastę gochugaru oraz sos rybny i ponownie blenduj. Obierz marchewkę i rzodkiew, pokrój w długie, cienkie słupki, wymieszaj razem z pastą. 

Wyjmij kapustę z solanki, odciśnij, przepłucz pod zimną bieżącą wodą, znów odciśnij, umieść na sicie i pozostaw na godzinę, by nadmiar wody ściekł. Następnie nakładaj pastę równo pomiędzy liście i przełóż do kamionkowej wazy lub garnka. Ponownie dociśnij deską i czymś ciężkim.

Trzymaj naczynie z kimchi przez 2-3 dni w temperaturze pokojowej, a następnie wstaw do lodówki, by zatrzymać proces fermentacji. Po tym czasie kimchi jest gotowe do jedzenia jako przystawka, składnik czy dodatek do wielu koreańskich dań (zwanych banchan).

Smacznego!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Sos rybny 0,725 l

Sos rybny 0,725 l

12,93 zł
17,83 zł / l
Sos rybny Squid 300 ml

Sos rybny Squid 300 ml

10,57 zł
35,23 zł / l
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-07
Pomimo drobnych problemów obsługa sklepu stanęła na wysokości zadania:)
2023-05-14
Bardzo miła i profesjonalna obsługa!!!
pixelpixel